Logo stranky


Screenshot ze hry Doom2D. Screenshot ze hry Doom2D. Screenshot ze hry Doom2D.

Ostatní

Jiné Doom hry -
Ruský Doom2D


Pod vlivem dooma vzniklo několik nekomerčních her. Ruský Doom2d je jednou z nich.

Autory jsou jacísi Prikol software. Hra je dost stará a pracuje ještě pod operačním systémem DOS, lze ale rozběhat i bez něj. Já bych ale doporučoval dnes použít DosBox.

První co vás jistě nepotěší je, že veškeré texty jsou v azbuce, a to, pokud nejste zrovna rusofil, vás nepotěší. Objevil jsem sice i anglickou verzi, v té mi ze záhadných důvodů po chvilce postava bezdůvodně umírala.

Graficky je na tom tato hra vcelku dobře. Sprity jsou vytípané z Dooma a lehce poupravené a vše se pohybuje docela hladce. Obtížnost je vcelku vysoká. Nepřátelé jsou dost rychlí a umí (stejně jako vy) skákat a dost často vás zaženou do kouta, odkud není uníku. Vertikální míření je uděláno také hodně neohrabaně, protože můžete střílet jen vodorovně a nebo pod úhly 45 stupňů dolu a nahoru. Hra umožňuje také hru dvou hráčů přes split screen a o buď jako coop nebo DM. Existuje verze, kde i při hře jednoho hráče vidíte vlastně jen na půl obrazovky (2 screenshot) a to je dost nepřijemné (verze 1.3).

Je také možné stáhnout balíček i s editorem úrovní. Ten je bohužel také celý v azbuce, takže pro normální lidi prakticky nepoužitelný.

Dnes už je tato hra hodně zastaralá a není důvod se k ní vracet zvlášť, když jí nedávno obnovili jiní autoři pod názvem Doom2D: Forever, ale o tom až jindy ;)


Hodnoceni-4/10

Homepage Doom2D.org

Stahni Doom2D verze 1.30.

Stahni Doom2D verze 1.40.


Damned 27.12.2007

back


© 2006-2008, Damned Wads