Logo stranky


Screenshot ze hry Doom2D: Knee-deep in the Dead. Screenshot ze hry Doom2D: Knee-deep in the Dead. Screenshot ze hry Doom2D: Knee-deep in the Dead.

Ostatní

Jiné Doom hry -
Doom2D: Knee-deep in the Dead


Poměrně známou veriací na Doom2D přináší relativně nová hra Doom2D: Knee-deep in the Dead od skupiny Skull Works z toku 2004.

Jak napovídá už název, jedná se pouze o první epizodu, ale nikde jsem neoběvil další avizovaná pokračování Shores of Hell a Inferno.

Hra je spíš podobná ruskému Doomu 2D. Téměř veškerá grafika, zvuky a hudba je ripnutá z Doomu od ID a na rozdíl od ruské hry je zde zcela neomžné mířit nahoru, nebo dolů. Postava střílí vždy kolmo před sebe. Stejně tak nepřátelé střílí vždy kolmo před sebe a navíc snad úplně náhodně, takže o nějaké AI nemůže být řeč. Prakticky chodí jen od kraje ke kraji platformy a sem tam vypusí projektil. Také mi příšlo, že jednotlivé příšery jsou odolné jinak, než v Doomu od ID.

Opět musím říct, že hra byla hratelnější než ruský Doom2D. Obtížnost byla dobře vyvážena. Poslední souboj se skupinou Baronů of Hell byl trochu obtížnější, ale na asi pátý pokus jsem tuto pasáž zvládl.

Zatím co zbraně odpovídají Doomu1, monstra spíš dvojce, protože se tu objeví například Arachnotron, Mancubus nebo Chaingunner. Jako za hodně velkou buzeraci jsem pokládal okna, která vyskočí při sebrání klíče.

Ve hře fungují prakticky stejné cheaty jako v Doomu, jen pro jejich zadávání se musí vyvolat okno pomocí klávesy C. Přijemná je i možnost uložení (F2) a nahrání (F3) hry. Klávesou F1 si vyvoláte info, kde jsou ale lživé informace o klávesách pro ukládání. Těmi klávesami se hra opouští a tedy se ztrácí pozice ;)

Celkově u mě i tato hra vítězí nad Ruským Doomem 2D a díky lepšímu pojetí a i nad Doom: Gates of Hell.


Hodnoceni-6/10

Doom2D: Knee-deep in the Dead na www.gamemakergames.com/

Stahni Doom2D: Knee-deep in the Dead


Damned 24.1.2008

back


© 2006-2008, Damned Wads