Logo stranky


Screenshot ze hry Doom: Gates of Hell. Screenshot ze hry Doom: Gates of Hell. Screenshot ze hry Doom: Gates of Hell.

Ostatní

Jiné Doom hry -
Doom: Gates of Hell


Program pro tvorbu vlastních her GameMaker přivedl na freeware scénu dlouhou řadu her. Právě v něm je vytvořena tato další 2d hry na motivy Dooma.

Systém má tento hra velmi jednoduchý. Podobně jako například v klasice Golden Axe stále postupujete z leva do prava odkud na vás přichází příšery. Jediný úkol je tedy všechny příšery postřílet a dostat se přes ně kam to jde. Level design spočívá tedy jen v rozmístění příšer, lékáren, zbraní a překážek (sromů, sloupů) v jednom pásu.

Ano. Jednoduchý jak facka ;), ale kupodivu když jsem přišel, jak nejlépe útočit a na jaké příšery s jakou zbraní, tak mě hra docela i bavila. Získal jsem celý arsenál Dooma2 kromě motorovky. Pistole je tu jako základní zbraň s neomezenou municí. Mířit se prakticky nedá, postava střílí vždy přímo před sebe. Často se mi zprvu vyplatilo s ní střílet do prázdna mimo obraz, protože jsem tak mohl trefit příšeru, která mě ještě neviděla. Dále se mi vyplatilo držet se převážně dole, protože ze spodu jsem potvoru mohl trefit do nohou, zatímco ona mi střílela nad hlavou.

Souboj s dvěma baronama of hell byl docela drsný, ale rozhodně obtížnost není taková jako u ruského Dooma2d, kde jsem horko těžko prošel první mapu. Munice je vcelku dostatek. Lékárniček pomálu a proto se vyplatí postupovat opatrně.

Ačkoli je systém hry velmi jednoduchý, tak mě hra bavila víc než ruský Doom2D.


Hodnoceni-5/10

Homepage hry Doom: Gates of Hell

Stahni Doom: Gates of Hell


Damned 18.1.2008

back


© 2006-2008, Damned Wads