Logo stranky


Screenshot ze hry DooM-PlatforM. Screenshot ze hry DooM-PlatforM. Screenshot ze hry DooM-PlatforM.

Ostatní

Jiné Doom hry -
DooM-PlatforM


Dalším freeware počinem čerpajícím z dooma je hra DooM-PlatforM. Je to další z modifikací ubírající třetí dimenzi.

Narozdíl od některých ale DooM-PlatforM působí propracovaněji. Už od líbivého launcheru, ve kterém je možnost změnit jazyk (buď angličtina nebo asi španělština), odinstalovat hru, či jí spustit ve fullscreenu nebo v okně. Stejně tak je možnost spustit jednoduchý editor map pro multiplayer.

Po spuštění hry máme k dispozici ne nepovědomé menu. Je velice dobře, že na rozdíl od dalších Doom2d her je zde možnost zvolit obtížnost. Na pohled hra vypadá asi nejlépe z dosud popsaných. Lokace jsou různorodé a střídají více různých textur. Sprity jsou rozpohybované dobře. Hráč a další věci vrhají stíny na pozadí. A úbec i střelba a krev vypadají velmi efektně. Hráč má možnost mířit jen po úhlech 45 stupňů. tudíž není možné trefit z daného místa všechno. Narozdíl od příšer, které tak učinit mohou.

Levely jak dobře vypadají, tak jsou také nápadité. Dobíhání otevřených dveří po zmáčknutí tlačítka a podobně je uděláno dobře. Další zajmavá věc jsou tajné chodby. Například trochu rozdílná textura, než byste čekali bývá tajnou chodbou. Pokud si ale nejste jistí, pomůže vám automapa (pokud jí seberete), která vám napoví, kde se tajné místnosti nacházejí.

Deathmatch na splitscreen jsem neměl tu možnost pořádně vyzkoušet, ale vypadá svižně a hratelně. Pro DM si také pomocí jednoduchého editoru můžete vytvořit vlastní mapku. Editor dělá prostředí sám od sebe osově souměrné, aby ani jeden z hráčů neměl jasnou výhodu.

)

Celkově se mi tento Doom ve dvou rozměrech opravdu líbil a to jak po stránce vizuální tak byl i vcelku hratelný, k čemuž dopomohla volba obtížnosti.


Hodnoceni-7/10

Homepage http://doomplatform.com.ar/

Stáhni poslední verzi DooM-PlatforM v1.1


Damned 22.3.2008

back


© 2006-2008, Damned Wads