Logo stranky


Screenshot ze hry DooM: The battle for Mars. Screenshot ze hry DooM: The battle for Mars. Screenshot ze hry DooM: The battle for Mars.

Ostatní

Jiné Doom hry -
DooM: The battle for Mars


Hra Doom: The battle for Mars není další předělávkou Dooma do 2 rozměrů, ale RTS na motivy Dooma. Na finální verzi Doom: The battle for Mars jsem se skutečně těšil, ale 27.8.2007 byl projekt přerušen a zůstalo tak jen u velkých plánů a třetí betaverze.

Po spuštění hry nás přivítá hezky zpracované menu. Bohužel většina z možností nebyla ještě do 3. bety implementována a tak nám zbývá jen zvolit novou hru, čímž se zpustí jeden demo level. Jednotky jsou hezky rozpohybované, budovy taky vypadají k světu, jen prostředí je dost stereotypní, jen písečné duny se stromy. Peníze na stavbu budov a jednotek získáváte pomocí jednotky Energizer. Ten se připojí na energetický strom a čerpá energii. To ale nestačí. Ještě je potřeba postavit pumpu na minerály, ketrá konečně bude energii transformovat na peníze. Na straně UAC můžete v kasárnách trénovat mariňáky s téměř všemi zbraněmi dooma + doktora, který mariňáky léči. V jiné budově můžete stavit bojové roboty. Proti vám se také postaví známé příšery z dooma. Bohužel slovo postavit je správné, protože AI asi ještě nebyla hotova a tak se démoni prakticky vaším útokům nebrání.

V dostupné verzi hry je také spusta chyb. Nepříklad většina jednotek se po vyběhnutí z kasáren sama zabije, jednotky neposlouchají jak mají a radar v levém horním rohu prakticky nic neukazuje.

Podle oficiálních stránek měla být v arsenálu ještě různá letadla a další jednotky na obou stranách. Škoda, že projekt byl ukončen. Už teď je to unikát, bohužel prakticky nehratelný. Promrhaný potenciál tohoto projektu ja jasný. Kdyby se toho tak někdo ještě ujal a Doom: The battle for Mars dotáhl do finální podoby...


Hodnoceni-8/10

Homepage http://doomrts.com/

Stáhni poslední betaverzi Doom: The battle for Mars


Damned 14.4.2008

back


© 2006-2008, Damned Wads