Logo stranky


Ostatní

Horrorová tetralogie adventůr


12.3.2007: Mám rád klasické adventůrky a tak rád si dám nějaké nové. Dnes se jich dělá dost Freeware pomocí různých enginů (AGS, Wintermute). A právě včera jsem dohrál poslední díl jedné skvělé hororové tetralogie.

1.díl: 5 Days A Stranger

První díl se odehrává přibližně v současnosti kde vy jako podomní lupič (avšak gentleman) se vloupáte do osamělého domu po vymřelém rodu. Jen co se dostanete dovnitř zjistíte, že jste chycen v pasti a nemůžete ven a stejně tak i pár dalších postav. V domě však nejsou lidé sami a začne je terorizovat duch jednoho z bývalých obyvatel domu.

2.díl: 7 Days A Skeptic

S druhým dílem se zcela mění realie. Vaším hrdinou je psycholog na vesmírné lodi v daleké budoucnosti. Zcela poklidný let se však mění v horor, když začne jednotlivé členy posádky někdo brutálně vyvražďovat.

3.díl: Trilby's Notes

Ve třetím díle se vracíme opět do současnosti a k našemu hrdinovi z prvního dílu. Trilby jede navštívit přeživší z prvního dílu, a zjistí, že jí někdo zatnul tipec. Při pátrání po souvislostech s událostmi prvního dílu se dostanete do malého hotelu na ostrově. Ten se nezdá však být tak klidný jako na první pohled. V tomto díle se dozvíte historické pozadí celého příběhu.

4.díl: 6 Days A Sacrifice

Poslední díl spojuje všechny předchozí díly. Odehrává se v blízké budoucnosti mezi 2. a 1.(3.) dílem. Hrajete za vládního úředníka, který se při běžné inspekci v sídle mírumilovně vyhlížející sekty dostane do dalšího kolotoče utrpení.

Mě osobně se nejvíce líbil díl třetí, i když má na první pohled neohrabaný interface, kdy musíte psát příkazy ručně (žádné point&click). Celá serie se odehrává v rozmezí asi 400let (vlastně fleshbacky se vrací snad 2000let), ale drží se stále stejného temného tématu. Atmosféra je také jednoduše skvělá.

Jednoduše: Pokud máte rádi adventůry, pokud máte rádi napřirozeno a pokud se rádi podíváte na nějaký ten horor, nemůžu než doporučit, abyste si projeli celou tetralogii od začátku do konce.


Damned 12.1.2007

back


© 2006-2007, Damned Wads