Logo stranky


Screenshot z wadu Urban Brawl: Action DooM 2. Screenshot z wadu Urban Brawl: Action DooM 2. Screenshot z wadu Urban Brawl: Action DooM 2. Screenshot z wadu Urban Brawl: Action DooM 2. Screenshot z wadu Urban Brawl: Action DooM 2.

Recenze

Urban Brawl: Action DooM 2


Urban Brawl: Action DooM 2

"Scuba" Stephen Browning (8.9.2008)

Už je to pár let, co jsem si zahrál Action Doom 1. Tenhle projekt Scuby vyšel už před 4mi lety a v roce 2004 se dostal mezi nejlepší wady roku při udílení Cacowards (byl zmíněn dokonce jako první). Action Doom nepřidával jen nové mapy, ale snažil se hratelností a stylem přiblížit shoot-em up hrám přelomu 80 a 90 let jako byla například Contra.

V září 2008 Scuba vydal pokračování - resp. prequel, které jde ještě dál. Tentokrát se nechal inspirovat starými beat-em up hrami jako byl například Double dragon a snaží se jejich hratelnost převést do 3d. Navíc veškerá grafika a vše ostatní je úplně nové, tudíž k hraní není potřeba původní doom.wad.

Příběh se odehrává 10 let před událostmi v prvním díle. Jste otrávený, povaleč a opilec, který musí vychovávat svojí dceru sám. Jednoho dne příjdete domů a zjistíte, že vaše dcerka byla přepadena a unesena. Celý úvod a různé události během hry jsou předkládány v comixových útržcích, inspirovaných trochu Sin City a trochu Maxem Paynem. Jsou doprovázeny i velice zdařile namluveným hlasem hlavní postavy.

Sama grafika je něco, co jsem v Doomu ještě neviděl. Víc než cokoli jiného připomíná právě komixy. Vše je možná až moc barevné a světlé, ale stále dost atmosferické. Stále mi vrtá hlavou, jak se jim podařilo udělat typické komixové tlusté obrysy.

Hratelnost je velice dobrá. Jakožto beat-em up se tu se střelnými zbraněmi setkáte velmi málo. Máte sice pistoli, ale k té jen omezený počet nábojů a tak se musíte spolehnout na své pěsti, nebo v lepším případě na různé tyče, francouzské klíče, rozbité lahve. Zbraní je tak v celé hře asi kolem 15ti a s těmi budete pacifikovat spousty nových protivníků. Také se ke konci map setkáte se zdařilými bossy. Je to skvělé, ale je pravda že po nějaké době mě to stálé tlučení na blízkost už tak netěšilo a přál jsem si mít nějaké to SSG.

Velice dobré bylo, že ač jsou jednotlivé levely dost lineární skrývají se v nich četné tajné chodby. Také se vám v různých částech příběhu naskytne řešit situaci různým způsobem což ovlivní následující průběh (např. se rozhodnout, jestli pojedete metrem, nebo taxikem).

Ačkoliv mě řezání na blízkost začalo po nějakém čase nudit a wad obsahuje pouze asi 9 map a tedy je dost krátký rozhodl jsem se dát velmi vysoké hodnocení především kvůli míře inovací, grafice, nápadu, hudbě... Prostě Urban Brawl má spousty kladů, které se nadají pominout a nezahrát si tento počin by byla skutečně chyba.


Hodnoceni-9/10

Stránka o Urban Brawl: Action DooM 2 na /idgames

Domovská stránka Urban Brawl: Action DooM 2


Damned 15.9.2008

back


© 2006-2008, Damned Wads