Logo stranky


Screenshot z wadu The Cacodemon Factory. Screenshot z wadu The Cacodemon Factory. Screenshot z wadu The Cacodemon Factory.

Recenze

The Cacodemon Factory


The Cacodemon Factory

Walter "Daimon" Confalonieri (25.10.2006)

Obvykle k singleplayerovým mapám tvořeným pro Skulltag, který je primárně určen pro multiplayer, přistupuji s nízkým očekáváním. Stejně tomu tak bylo i s tímto wadem. Jedná se o relativně malou mapku, která je naplněna převážně jen cacodemony. Ovšem Skulltag obsahuje mimo jiné i nová monstra a mezi nimi také dvě silnější odrůdy známého "rajčete" a to oranžového Cacolanterna a ještě nebezpečnějšího Abaddona. Daimon také hojně používá skriptování. Bohužel se dopouští často chyb. Při vložených scénách nebyl hráč zmrazený a tak mohl utíkat z obrazu. Texty při dialogu se psaly současně a bylo obtížné je oba číst souběžně. Úbec jsem měl celkově pocit, že autor si s Zdoom(skulltag) funkcemi jen tak začátečnicky pohrává a obvykle spíš kazí atmosféru. Ani pokus o zvuky prostředí (ambient sounds) a změny hudebního motivu podle situací, nejsou úplně nejlépe použité. Detaily také tento wad neohromí a na rok 2006 jsou už podrůměrné.

Kdybych měl mluvit o zábavě, tak musím říct, že některé střety byly docela svižné, ale jiné nadruhou stranu slabší jako např. když se vám znenadání hned za zády spawne revenant a vy nemáte nic než brokovnici. Často také nebylo na některé menší střety dostatek prostoru. Další nedostatek byl, že pokud jsem zmáčknul někde nějaké tlačítko, nedalo se odhadnout kde se co stalo. Někdy člověk ani nemusel nic nápadného udělat a byla to podmínka pro další postup. Také zamčené dveře jsou jen zřídka označeny, jaký klíč k nim pasuje.

Tento wad také obsahuje bonusovou mapku The Cacodemon Castle z roku 1997, která je umístěna na E1M3 pro Doom1. Jde o jednu jeskyni s BFG a několika cacodemony. Nic víc nic míň, ale je to hodně málo.

Celkově jsem byl zklamaný. Na první pohled se The Cacodemon Factory tváří jako moderní naskriptovaná věc, ale později dojem opadá až do podprůměru.

Hodnoceni-5/10

Stránka o The Cacodemon Factory na /idgames


Damned 11.12.2006

back


© 2006, Damned Wads