Logo stranky


Screenshot z wadu Community Chest 2. Screenshot z wadu Community Chest 2. Screenshot z wadu Community Chest 2. Screenshot z wadu Community Chest 2.

Recenze

Community Chest 2


Community Chest 2

Various Authors (Prosinec 2004)

Také v našich luzích se připravuje něco, jako komunitní projekt. Tedy něco podobného jako Community Chest. Dnes jsem dohrál jeho druhý díl. Ten byl v roce 2004 dokonce ohodnocený v jedenáctém (ve skutečnosti prvním) udílení cen Cacowards za nejlepší tvůrčí počiny v roce.

Community chest si dává za úkol sestavit megawad, na kterém se budou podílet jak v map designu zběhlý, tak i méně zkušení. Můžeme se s mapami od Erika Alma, Linguicy, Cyba, Iana Cunningse a dalších, kteří odvedli skvělou práci. Na druhé straně můžeme ohodnotit i mapy od méně známých členů týmu. Dohromady se svým uměním na tomto projektu podílelo 26 různých autorů.

Tento fakt je ale právě hlavním nedostatkem komunitních projektů. Megawad nedrží pohromadě a každá mapa je jaksi odstřižená od ostatních. Skvělé mapy (např. 7, 14, 18, 19, 29) tu střídají horší (např. mapy Gena Birda jsou velice strohé a bez nápadu.) Jedna z map (24) pomohla také jednomu členovy stát se v již výše zmíněných Cacowards dostat ohodnocení "Mapper of the Year".

Obtížnost je vcelku vyvážená. Poslední mapy už jsou docela tvrdým oříškem. Na druhou stranu poslední mapa 30 a poslední bitva v ní je vcelku jednoduchá, kde stačí oběhnout pár tlačítek.

Stejně ale musím říct, že se jedná o velice kvalitní a inspirativní megawad, který má spousty silných momentů, ale bohužel i pár slabších míst. Není to nejlepší komunitní projekt, který doposud vyšel, ale mezi ostatními megawady se určitě neztratil.


Hodnoceni-8/10

Stránka o Community Chest 2 na /idgames.

Community Chest 2 na DoomWiki.


Damned 17.10.2008

back


© 2006-2008, Damned Wads