Logo stranky


Screenshot z wadu Cygnus IV. Screenshot z wadu Cygnus IV. Screenshot z wadu Cygnus IV. Screenshot z wadu Cygnus IV

Recenze

Cygnus IV


Cygnus IV

John J. Bye (aka Spook, aka Gestalt666) (?.9.1996)

Cygnus IV byl jeden z úplně prvních řekněme megawadů (lepší je asi pojem multi-level wad :)) se kterým jsem se setkal. Ačkoliv v roce 1996 vznikaly lepší kusy (nezapomenutelné Memento Mori), tak se Cygnus IV dočkal pochval. Cygnus IV je set 14 map, které drží pohromadě příběh, ke kterému se vrací díky dehacked souboru, který umožnil pozměnit texty mezi levely. Mapy jsou také propojeny tak, že kde jedna mapa končí jiná začíná. Například tedy jedna mapa končí aktivací výtahu a na tom samém výtahu začíná i mapa další.Mapy jsou hodně kratičké a tak dohrání všech 14 map mi trvalo necelou hodinku.

Toto logické spojení map se mi vždycky líbilo (sám se o něj teď pokouším v projektu Fleeing from Phobos). Dalším kladem je vcelku atraktivní vizuální stránka a to především dobře udělané světelné efekty. Budovy hází stín, světlo ze svíčky se rozlévá po temných chodbách a podobně. Dalším kladem je, že některé mapy jsou položeny na docela originálním nápadu (např. mapa The Living Maze)

Bohužel jsem objevil i dost nedostatků. Ačkoliv jsem hrál už update, tedy verzi 2.0, objevil jsem některé bugy. Například dveře označené jako na klíč a z mapy čitelné, že by na klíč být měly, šly otevřít bez něj a tak stačilo k projití mapy asi jen 5s na přeběhnutí od startu do exitu. Sem tam byly vidět špatně srovnané textury. Také jsem měl z některých map pocit jisté neúplnosti. K tomu pocitu mě vedly například zdi s texturou dveří, za kterými nic nebylo.

Hratelnost je dobrá, ale celý wad je dost jednoduchý a jen trochu lepší hráč bude schopen celý Cygnus IV prolítnout bez ztráty života.

Řekl bych, že Cygnus IV je o chlup lepší než nedávno recenzované IC DooM Series, ale hodnocení dávám stejné právě kvůli zbytečným bugům.


Hodnoceni-6/10

Stránka o Cygnus IV na /idgames

Staré www stránky autora

Nové www stránky autora


Damned 3.2.2007

back


© 2006-2007, Damned Wads