Logo stranky


Screenshot z wadu Dissolution. Screenshot z wadu Dissolution. Screenshot z wadu Dissolution. Screenshot z wadu Dissolution.

Recenze

Dissolution


Dissolution

Bryant & Kevin Robertson (18.8.2002)

Po wadu Project: Slipgate jsem si prvně tento zahrál další mapset od Kevina a Bryanta Robertsonů. Dissolution sestává ze sedmi levelů, které tvoří vedlejší příběh k Slipgatu. Jako jeden z týmu vklouznete do brány, ale ta vás vyhodí samotného v jakémsi středověkkém světě a vy pátráte po další bráně, která by vás vrátila zpět do reality.

Stejně jako Slipgate také Dissolution využívá spousty nových textůr zvuků a také spritů. Středověký design levelů podtrhují textůry například z Hexena, které docela dobře ladí s Quake a Doom prvky. Také tady se nesetkáme s žádnou ingame hudnou. Tu opět nahrazují různé zvuky prostředí. To na jednu stranu dodává na atmosféře, ale některé tyto zvuky byly totožné s klasickým pobrukováním monster, tak mě spíš tyto zvuky mátly.

Podobný problém jsem měl i s některými novými sprity. Například jsem měl pocit, že impův fireball létá podivně vysoko nebo že plasma úbec nevylétá ze zbraně. A úbec se mi nové sprity zbraní moc nelíbili (originální jsou podstatně lepší).

Naopak pěkné intro uvádjicí příběh bylo fajn, ale jistě by nebylo složité implementovat možnost ho přeskočit.

Celkově se jedná o velice kvalitní a vizuálně atraktivní počim, který ale sráží drobné hrubky. To ale mohla vyřešit nějaká novější verze, kterou jsem zmerčil někde po netu.


Hodnoceni-7/10

Stránka o Dissolution na /idgames

Recenze Gold Edition na Doomwadstation.com


Damned 10.10.2007

back


© 2006-2007, Damned Wads