Logo stranky


Screenshot z wadu IC DooM Series : The Undiscovered Realm. Screenshot z wadu IC DooM Series : The Undiscovered Realm. Screenshot z wadu IC DooM Series : The Undiscovered Realm. Screenshot z wadu IC DooM Series : The Undiscovered Realm.

Recenze

IC DooM Series : The Undiscovered Realm


IC DooM Series : The Undiscovered Realm

Ian Cunnings (3.3.1996)

Ian Cunnings se svými IC200X wady dostal mezi mé nejoblíbenější tvůrce map. IC DooM Series : The Undiscovered Realm je pravděpodobně jeho úplně první dílo které vydal. Uploadnuté bylo na /idgames před téměř 11ti lety. Jde o kompilaci 3 relativně rozlehlých map. Jejich kvalita se postupně zvyšuje.

Nejlépe střeženou věznici byla ovládnuta neznámou silou. Zkazky říkají, že všechno začalo, když jeden z vězňů při útěku narazil na starobylý chrám pohřbený hluboko pod budovou věznice.

Map01 - The Prison je nejslabší. Hned nazačátku se na obtížnost HMP setkáte s archvillem, kterého musíte ukouasat puškou nebo chaingunem. Je tu také dost nudných míst jako drobné cely s Nacistickými vojáky. Prolézat několik úplně stejných malých místnůstek opravdu není ta nejlepší zábava.

Map 02 - Underground Caverns je lepší. Jeskyně pod věznicí přinášejí zajmavé nápady, které jsem viděl v pozdějších wadech, jako např. skvělém Alien Vendetta.

Map 03 - The Final Confrontation je mapa s finálním soubojem s úkolem podobným mapě31 Doom2.wadu. Trefit se tam, kam máte není úbec jednoduché (samozřejmě pokud nemáte mouselook ;)). Musíte vystřelit vpodstatě uprostřed pádu.

Pokud se na set podíváme dnešníma očima, tak jde o mapy s podprůměrnými detaily, ale se zajmavými místy a často zábavnou hratelností. V roce svého vzniku (pravděpodobně 1996) muselo jít o nadprůměrné dílo, dnes můžeme říct, že to byl dobrý odpich pro další autorovu tvorbu, ale v porovnání s dnešní tvorbou by neuspěl.


Hodnoceni-6/10

Stránka o IC DooM Series : The Undiscovered Realm na /idgames


Damned 16.1.2007

back


© 2007, Damned Wads