Logo stranky


Screenshot z wadu Runaway Train.

Recenze

Runaway Train


Runaway Train

Nigel Rowand (Enjay) (25.2.2001)

Na HDD jsem objevil docela půlmegový zip s tímto jedním Wadem. A tohle sobotní ráno jsem měl chuť si probudit a pobít pár impíků, tak jsem se do toho pustil.

Malá mapka začíná na vlakovém nádraží, kde pobijete příšerek co byste snad na jedné ruce zpočítali a pak nastoupíte to vlaku. Ten se rozjede (ten efekt jedoucího vlaku se mi moc líbí. podobný level byl i v Phobos: Anomaly Reborn, který ale přišel až o dva roky později). Ale co čert nechtěl, na mašinfíru asi příjde srdeční slabost a ve své kabince zkolabuje. Vlaku hrozí, že asi za 3 minuty vykolejí a vy musíte rychle sehnat klíč, dostat se do kabiny a vlak zastavit.

Čekají vás vagony pro pasažery, vagony s barely a podobně. Přes ně se musíte dostat až na konec vlaku kde je klíč k řízení vlaku a pak zase rychle zpátky. Cestou potkáte asi na 70 monster se kterými nebude nijak velká potíž se vypořádat. Někdy bude potřeba se protahovat po úzkých římsách, kde vám hrozí, že z vlaku spadnete.

Mapa je skutečně zcela lineární. Některé vagony stačilo proběhnout úplně rovně a jen střílet před sebe. Když seberete klíč, tak se vracíte vystříleným vlakem zpátky. Škoda, že i zpáteční cesta není trošku rušnější.

Autor se ale zcela bravůrně pohrál se Zdoomem. Prostřihy na jedoucí vlak, odopčet času, za jak dlouho se vlak vybourá nutí hráče k agresivnějšímu pojetí hry. Myslím taky, že je tohle snad první mapa na jedoucím vlaku. Zmiňovaná ve Phobos: Anomaly Reborn vznikla podstatně později.

Tato mapa vám nezabere víc jak 5 minutek zábavy. Je svižná, rychlá, ale dosti jednoduchá a vpodstatě není možnost řešit situace různými způsoby. Technicky je mapa ale vynikající.


Hodnoceni-7/10

Stránka o Runaway Train na /idgames


Damned 29.4.2007

back


© 2006-2007, Damned Wads