Logo stranky


Screenshot z wadu Stone Turmoil. Screenshot z wadu Stone Turmoil. Screenshot z wadu Stone Turmoil.

Recenze

Stone Turmoil


Stone Turmoil

Tango (23.12.2006)

Sem tam se někde pořádají různé speedmapovací soutěže. Udělej mapu za pár minutek na nějaké téma. Pro mě je úplně nepochopitelné, jak někdo v tak šibeničním termínu může udělat hratelný level. A skutečně to někdy je pravda. Hrál jsem různé mapy z takovýchto soutěží, které nestály za to a jen zabírali místo (né moc) na HDD. Ale jsou právě i tací mappeři, kteří dokáží za hodinku postavit elegantní mapu, ze které nebolí oči a přijemně se hraje.

Pokud jsem správně pochopil z přiloženého textového souboru, tak Tango si řekl, že postaví mapku za 90minutek a dal se do práce. Po hodině a půl z jeho práce vzniklo Stone Turmoil. Jedná se o malou mapku (jak jinak za 5400 sekund) s řadou pěkných jednoduchých detailů a slušnou akcí bez velkých monster. Nejsilnější zbraní je raketomet s hodně omezeným počtem nábojů. Modrá obloha doplňuje atmosféru potemnělého stavení. Prostřílet se skrz tento level není úplně jednoduché. Na začátku sice hned dostanete SSG, ale hned v prvním náporu jsem musel vyběhnout mezi potvory, aby jsem někde počapal náboje, kterých se mi zdálo na začátku kapku méně... Klidně bych snesl o nějakou pixličku broků víc. Později už s náboji problém nebyl. Taky mě trochu rozlobila část u modrého klíče, když jsem od něj seskočil dřív, než jsem ho sebral a musel jsem se k němu vracet kolem celé mapy (naštěstí není moc velká ;) ). Zdraví je tak akorát. Na 100% jsem se snad nikdy od začátku nedostal, ale přežil jsem.

V balení jsou 2 verze jedné mapy. Mapa02 je úplně původní verze. Mapa01 je poupravená po testování a pro lepší hratelnost má nastavení pro všechny stupně obtížnosti.


Hodnoceni-7/10

Stránka o Stone Turmoil na /idgames

WWW stránky autora Tanga.


Damned 26.3.2007

back


© 2006-2007, Damned Wads