Logo stranky


Screenshot z wadu The Ultimate Torment & Torture. Screenshot z wadu The Ultimate Torment & Torture. Screenshot z wadu The Ultimate Torment & Torture. Screenshot z wadu The Ultimate Torment & Torture.

Recenze

The Ultimate Torment & Torture


The Ultimate Torment & Torture

Daniel "Tormentor667" Gimmer (11.9.2007)

V roce 2007 se nám designeři map opět snažili ukázat, co všechno se dá z s pomocí portů (hlavně GZDoomu) doom enginu vymáčknout. Knee Deep in ZDoom byla jedna slast pro oči a v září pak Tormentor667 (také se na KDiZD podílel) vydal The Ultimate Torment & Torture.

Jeho původní serie wadů Torment & Torture začala jako příspěvek do soutěže "Wad in a Week" kterou vyhrál. V dalších letech pak následovali pokračování. TUT&T spojilo všechny 4 původně vydané díly série a celé je upravil z hlediska hratelnosti i vzhledu. K tomu přibyla ještě jedna episoda nová. Některé obsahují pouze jednu mapu, jiné mají podobu hubu. Několikrát se setkáme i se souboji s bossy, které nikdy nebudou lehké.

Další novinkou je možnost si vybrat ze tří rolí. Můžete mrát jako mariňák průzkumník nebo komado. Liší se v odolnosti, rychlostí a základní zbraní. Přijemným zpestřením je dabing hlavní postavy, která se ozývá v různých herních situacích. Mapy jsou spojené příběhem, který je nám sdělován právě hlavní postavou mezi mapami. Pro zpestření jsou přidány i nové mapy a monstra.

Tormentor byl často kritizovaný, že se soustředí hlavně na vzhled a né na hratelnost. Ale tenhle wad se i dobře hraje. Množství munice i zdraví je dobře vybalancované. Obtížnost je vcelku vysoká, ale né nehratelná.

Audiovizuální zážitek z hraní TUT&T je nepopsatelný. Něco podobného se v Doomu moc nevidí. Propracovanost lokací je neuvěřitelná. To ale sebou přináší i vysoké nároky na hardware. Na svém 1,75GHz PC jsem se nakonec rozhodl nějaké mapy projít s IDDQD, protože framerate byl neuvěřitelně nízký.

K plnému počtu mi pak chybí jen krůček. Právě proto, že jsem si kvůli hardwarovým nárokům hru dostatečně neužil. Další věc je plamenomet, který mi úplně nesedl a některé nové potvory mě taky trochu kazily celkový dojem.

Archiv s pk3 TUT&T má neuvěřitelných 68MB (víc měl při rozbalení snad jen RTC-3057: Blue), ale rozhodně pokud máte výkonější PC, stojí za stáhnutí.


Hodnoceni-9/10

Stránka o The Ultimate Torment & Torture na /idgames

Stránka autora Tormentora667

The Ultimate Torment & Torture na Wads In Progress


Damned 21.10.2007

back


© 2006-2007, Damned Wads