Logo stranky


Screenshot z wadu Idoom mapping contest #1: Quake World. Screenshot z wadu Idoom mapping contest #1: Quake World. Screenshot z wadu Idoom mapping contest #1: Quake World. Screenshot z wadu Idoom mapping contest #1: Quake World. Screenshot z wadu Idoom mapping contest #1: Quake World.

Moje Wady

Idoom mapping contest #1: Quake World


Idoom mapping contest #1: Quake World

Method, Damned, Pipicz, Klofkac, Des_Arthes, Jaeden (3.3.2010)

Už jsem uvažoval o podobné akci dřív. První český komunitní projekt Bohemia Doom skončil v začátku, a tak jsem očekával, že se snad objeví něco jiného. Dočkal jsem se na počátku roku 2010, kdy Method na Idoomu vyhlásil mapping contest, kterého jsem se já a další kluci, často začátečníci, zůčastnili. Vznikl tak Idoom mapping contest #1: Quake World.

Jak už z názvu vyplývá, tématem byl Quake a tedy byl pro mapy použit texture pack s Quake2 texturami. Dále byla upravená paleta barev a sprity některých monster. Byl také změněný sprite pro shotgun. Společně s tím byly pozměněny také příhodné zvuky. Původně se mělo jednat o kontest, kdy se veškeré mapy vytvoří během jednoho týdne, což se prakticky také stalo, ale následovalo dlouhé období odstrňování chyb. Method jako project leader dal od akce ruce pryč kvůli nedostatku času a tak jsme museli my ostatní celý mappack dotáhnout dokonce. To se naštěstí nakonec povedlo.

Celkem se akce zůčastnilo 7 autorů, kdy každý vetvořil jednu mapu. Někteří z nás už za sebou nějaký ten počin měli, ale někteří se s děláním map spíše seznamovali. Proto taky vznikl soubor map o různých kvalitách a dizajnech, kde ale žádná mapa není vyloženě špatná. Pozměněná paleta a grafika vůbec dávají mapám skutečně Quake atmosféru a některé mapy jsou visuálně působivé. Účastníkům se, zdá se, akce líbila, tak lze očekávat, že by jsme se všichni mohli dočkat pokračování.

Moje mapa pojmenovaná Quakeway je pátá v pořadí. Jedná se o více méně osově souměrnou mapku, jejíž středem je možné vidět chodbami téměř od začátku do konce. Nesetkáte se tu s žádnými extra tuhými potvorami, ale i tak jsou některé pasáže vcelku náročné. Musím říct, že když bylo na mapu pouze týden, tak jsem s výsledkem spokojený.

Idoom mapping contest #1: Quake World byla první akce svého druhu, která byla u nás pořádána (co si pamatuji) a nedopadla vůbec špatně. V případě pokračování bych se pravděpodobně opět pokusil přispět i svým kouskem a samozřejmě i radami a diskuzí.


Stáhni Idoom mapping contest #1: Quake World

Thread na idoom.cz o Idoom mapping contest #1: Quake World

Stránka o Idoom mapping contest #1: Quake World na /idgames


Damned 7.3.2010

back


© 2006-2010, Damned Wads