Logo stranky


Screenshot z mapy Stairs to Hell. Screenshot z mapy Stairs to Hell. Screenshot z mapy Stairs to Hell.

Moje Wady

Stairs to Hell


Stairs to Hell

Vašek "The_Damned" Havránek (6.11.2005)

Stairs to Hell je moje úplně první vydaná mapa. Ačkoliv jsem si s editováním wadů pohrával už kdysi dávno, až po získání fenomenálního editoru Doom Builder jsem byl schopen dokončit a publikovat právě tento wad. Mezi počátkem a dokončením tak uplynulo asi 8 let. Stairs to hell vyšlo 6.listopadu 2005

Mapa se dehrává ve výzkumné laboratoři na blíže nespecifikované planetě. Radiový signál se odmlčel a tak jsi byl poslán právě ty, abys zjistil co se děje. Výzkumná stanice je však zamořena pekelnými démony, kteří se sem dostali z hlubin planety.

Celkově jsem chtěl mapu podat více hororově a méně akčně. K tomu dopomáhá opravdu malá zásoba munice a lékáren a úplná absence brnění. Démoni se často objevují vám za zády. Často se dostanete i do konfliktu, ze kterého je nejlepším řešením (nebo jediné řešení) útěk. Celkově hororovou atmosféru skvěle podbarvuje nová napínavá hudba.

Právě nadsazená obtížnost a kritické zásoby všeho byly nejčastěji kritizované aspekty tohoto wadu, které srážely jeho hodnocení. Taktéž jsem ještě dostatečně neovládal editor a zdoom a např. zarovnávání textur jsem se snažil nenápadně obcházet. Zajmavostí je, že na Doomworldu dostala tato mapa ohodnocení "Wad of the week"... Ovšem pouze proto, že to záhadně byla jediná ten týden vydaná mapa. ;)

Celkově je Stairs to Hell obtížná až téměř nehratelná mapa, která nesedla úplně každému, ale řídké positivní ohlasy mě povzbudily k dalším hrátkám s Wady po téměř 10ti letech.


Stáhni Stairs to Hell

Stránka o Stairs to Hell na /idgames

Recenze na NewDoom Reviews

Stairs to Hell na Wads in Progress


Damned 12.12.2006

back


© 2006, Damned Wads